ساخت

construction-hard-hat

قدمت استفادة بشر از سر پناه و يا به طور كلي به مفهوم امروزي تاریخ استفاده از مسكن معلوم نيست ولي تقريباً آنرا مي‌توان همزمان با پيدايش بشريت دانست زيرا چنين گمان مي‌رود كه انسان از همان ابتدا براي مصون ماندن از سرما و گرما و حملة حيوانات و همچنين حملة ساير اقوام به غارها پناه برده و اين غارها را مي‌توان اولين محل سكونت براي بشر دانست.

از آن زمان تا كنون انسانها هميشه به فكر آن بوده‌اند كه مسكني راحت‌تر و بهتر براي خود تهيه نمايند.در قرون اخير رشد جمعيت در دنيا رو به افزایش نهاد. بشر از لحاظ علمي و فني مشكلات بسياري را حل نمود و در ساختن مسكن نيز تحولات عمده‌اي به وجود آورد. ديگر ساختمانهاي تك واحدي جوابگوي احتياجات جوامع بشري نبوده و به همين علت سيستم خانه‌سازي دگرگون می گردد.

استفاده از مصالح مقاوم نيز مانند فولاد و بتن رايج گرديد. در اثر دسترسي به اين مصالح و امكانات ديگر، گسترش شهر‌ها از افقي به عمودي تبديل شد و آپارتمان‌‌سازي در ساختمانهاي چندين طبقه متداول گرديد.

با متداول گردیدن استفاده از این مصالح، ساختمان ها از لحاظ مصالح مصرفی به سه دسته اسکلت بتنی، فولادی و ساختمان های آجری تقسیم بندی میگردند.

گروه مهندسی و معماری رادیس با حضور تیم مجربی از مهندسین معماری، سازه و تاسیسات بیش از یک دهه است که در زمینه ساخت و اجرای پروژه های مسکونی، تجاری و اداری فعالیت می نماید و همواره این هدف را مد نظر داشته است تا ساخت و اجرای پروژه های مسکونی، تجاری و اداری را با بالاترین کیفیت، در کوتاه ترین زمان و مناسبترین قیمت به اتمام رساند.

این مجموعه متناسب با پیشرفت های صورت گرفته در زمینه تکنولوژی و فن ساختمان،به روشهای ساخت سازه های جدید، مصالح نوین و روش های صنعتی توجه ویژه دارد و رویکرد خود را به سمت ساخت با فن آوری اجرا و مصالح نوین که علاوه بر سرعت اجرای بالا، دوام و پایداری، مقاومت لرزه‌ای، صرفه اقتصادی و ایمنی؛ توجه به مسائل زیست محیطی را نیز مد نظر دارند، معطوف نموده است.

همچنین استفاده از نیروی کار جوان و تحصیل کرده، مراکز تحقیق و توسعه، نوآوری و مصالح و ماشین آلات گوناگون در پروژه های ساخت و اجرای این مجموعه باعث شده است، تا در مقایسه با روش های سنتی هزینه های ساخت و اجرا کاهش یافته و در کنار آن سرعت انجام عملیات اجرایی و کیفیت و ایمنی آن افزایش یابد.

گروه مهندسی و معماری رادیس فعالبت های ساخت و ساز خود را در زیر شاخه های اجرا و بازسازی، مدیریت پیمان،اجرای فضاها و غرفه های نمایشگاهی و بهبود رفتار لرزه ای و مقاوم سازی ابنیه از ابتدا تا کنون گسترش داده است.


*