10 سبک محبوب و مهم دکوراسیون داخلی

در این نوشته تلاش کردیم 10 سبک مهم،پرطرفدار و همچنین تاثیر گذار در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی را معرفی نماییم، الیته ذکر این نکته مهم است که در طراحی و دکوراسیون داخلی سبکهای متعدد دیگری نیز وجود دارند که هر کدام به نوبه خود مهم و تاثیر گذار بوده اند.

 

1-سبک دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمیالیست یکی از محبوبترین روشها برای دکوراسیون داخلی میباشد،در صنعت دکوراسیون به ساده‌تر کردن فضا و محیط و استفاده حداقلی از لوازم در هر بخش سبک مینیمال گفته می‌شود. پالت‌های رنگی استفاده شده  در این سبک معمولا خنثی بوده و هیچ یک از لوازم موجود نیز بیش از حد زرق و برق‌دار نیستند. در ضمن سفید یکی از پرکاربردترین رنگها در این روش میباشد.

نمای سبک مینیمالیسم خالی از هر نوع انباشتگی ست و ظرافت طراحی های زیبا را در ابعاد هندسی ساده به نمایش میگذارد. معمارهایی که پیرو این سبک دکوراسیون داخلی هستند سعی میکنند فقط با استفاده از عناصر لازم اثر خود را ارائه دهند و از موارد پیچیده که ذهن مخاطب را درگیر میکند کناره گیری کنند. آثار معماران مینیمالیسم انعکاس شکل های هندسی ساده و مکرر است.

 

2-سبک دکوراسیون صنعتی

سبک صنعتی نوعی سبک دکوراسیون  داخلی ست که در عین خاص بودن مورد استقبال خیلی از افراد قرار نمیگیرد اما طرفداران مخصوص به خود را دارد. متریال هایی که در این نوع طراحی استفاده میشوند متریال های خام بدون پرداخت هستند. در واقع شما به طور مستقیم میتوانید مصالحی مانند آلومینیوم, آهن, بتن, آجر و … را در این نوع دکوراسیون مشاهده نمائید. علاوه بر آن تجهیزات سرمایشی و گرمایشی, کابل های برق, لوله های تاسیسات و … کاملا قابل رویت بوده و هیچ پوششی برای تاسیسات در سبک صنعتی در نظر گرفته نشده است.

دکوراسیون به روش صنعتی
دکوراسیون به روش صنعتی

آنچه در سبک صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است, کاربردی بودن فضاست. عناصری که در طراحی دکوراسیون به این سبک مورد استفاده قرار میگیرند کاملاً کاربردی هستند و جنبه تزئینی ندارند. سبک صنعتی فضایی سرد و بی روح ایجاد میکند و استفاده از فلزات خصوصاً آلومینیوم دلیل اصلی این حس میباشد.

یکی از ویژگی های اصلی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی استفاده از پلان باز است. فضاهایی که با این سبک طراحی میشوند اصولاً به صورت یکسره بوده و به ندرت تفکیک میشوند. البته این نیز بستگی به نوع فضا و کاربرد آن دارد. اگر به دکوراسیون خانه هایی که به روش صنعتی طراحی شده اند دقت نمائید متوجه میشوید که فضای مجزا کمتر به چشم میخورد و اثری از دیوار یا جداکننده وجود ندارد.

پالت رنگی در طراحی داخلی صنعتی شامل رنگ های خنثی مانند سیاه, سفید, خاکستری و … میباشد. در سبک صنعتی نمیتوان از رنگ های شاد و برجسته استفاده نمود. تن رنگ های به کار رفته باید سایه روشنی از رنگ های خنثی باشد. رنگ های سیاه و سفید اگر به همراه رنگ قهوه ای مورد استفاده قرار گیرند فضای خانه شما را دگرگون کرده و زیبایی را دوچندان مینماید.

در سبک صنعتی میتوان از وسایل مدرن و قدیمی در کنار هم استفاده نمود. ترکیب این وسایل در خانه باعث میشود فضای خانه شما زیباتر و جذاب تر به نظر بیاید. با جستجو در بازار میتوانید وسایل چوبی و فلزی مورد نیاز خود را خریداری نموده و با چیدمانی اصولی طبق سبک صنعتی فضایی مناسب و زیبا برای زندگی فراهم نمایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که سبک صنعتی بر پایه کاربردی بودن فضا طراحی میشود, بنابراین از پر کردن خانه با وسایل غیرضروری و نامناسب خودداری کرده و هزینه های اصلی را صرف وسایل مهم و لازم کنید. دکوراسیون صنعتی تلفیقی از سبک مدرن و سبک های قدیمی ست و مناسب افرادی میباشد که خواهان یک زندگی با ترکیب این دو سبک هستند. در سال های اخیر طراحی داخلی به سبک صنعتی رواج یافته و به عنوان یک سبک ترکیبی در نظر گرفته میشود که طرفداران خاص خود را دارد.

این سبک بیشتر در کشورهای اروپایی کاربرد دارد و استفاده از رنگ های خنثی در آن باعث شده این دکوراسیون کمی سرد به نظر برسد و با روحیه تمام افراد همخوانی نداشته باشد. در واقع سبک صنعتی برای آن دسته افرادی مناسب است که روحیه ای جدی و خشک دارند و یک خانه با وسایل ضروری برای زندگی را نسبت به خانه های گرم با رنگ های شاد و المان های تزئینی ترجیح میدهند.

 

3-سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

 

دکوراسیون اسکاندیناوی
دکوراسیون اسکاندیناوی

بر خلاف سایر کشورهای اروپایی که علاقه به تزئینات زیاد و گاها شلوغ دارند در کشورهای حوزه اسکاندیناوی با توجه به اقلیم و سبک زندگی مردم، تمایل به دکوراسیون ساده و خلوت بیشتر دیده میشود.

درواقع این سبک نوعی سبک بی‌آلایش بوده که از ساختاری ساده و بی‌تکلف بهره می‌برد. درگذشته زمانی که این سبک در اسکاندیناوی ظهور کرد، دولت برای کاهش فاصله‌های طبقاتی دست به اقداماتی زده بود و تصمیم بر آن بود تا فقر در کشور کاهش داده شود، شاید یکی از دلایل بی‌آلایشی و بی‌تکلفی همین اقدام باشد که در سبک اسکاندیناوی روی‌داده است.

اما چه شد که سایر مردم دنیا به این سبک علاقه‌مند شدند؟

در سال 1947 در نمایشگاه بزرگ معماری و دکوراسیون داخلی میلان ایتالیا، گروهی از دکوراتورها و سازندگان این حوزه محصولات خود را به نمایش عمومی درآورند و با استقبال فوق‌العاده مردم و سایر طراحان مواجه شدند. آنها توانستند با نمایش مبلمان، وسایل آشپزی و لوازم خانگی خود که خصوصیات منحصربه‌فرد  شمال اروپایی را داشتند، رضایت طیف وسیعی از سلایق را به دست آورند.

این سبک در دهه 1950 به عنوان بخشی از جنبش مدرن در طراحی نوردیک (به عنوان مثال سوئد، دانمارک، فنلاند، ایسلند و نروژ) ظاهر شد که اولویت آن عملکرد و مقرون به صرفه بودن دکوراسیون و کالاها بود.

در این زمان بود که استفاده از رنگ‌ها و مواد طبیعی مرسوم شد و مبلمان و سرویس‌های خواب با پایه‌های پاریک و سبک اما مقاوم جای طرح‌های سنگین پیشین را گرفتند.

در سبک اسکاندیناوی، چیدمان از محبوبیت جهانی برخوردار بوده و یکی از ویژگی‌های بارز آن سادگی و وقاری است که با خود همراه دارد. وسایلی که به این سبک انتخاب می‌شوند، همگی در کنار سبک‌های دیگر به‌راحتی نشسته و از عناصری هستند که با هر وسیله دیگری در هر سبکی به‌راحتی هماهنگ خواهند شد.

یکی از مشخصه‌های اصلی در این نوع از سبک رنگ سفید آن است که به‌سان برف و یخ در شمال اروپا بوده و به بزرگ‌تر جلوه دادن فضا کمک می‌کند. عموماً وسایلی که در این نوع سبک جای دارند از چوب طبیعی درختانی همچون ساج، کاج و چنار بوده و عمده وسایل انتخابی آلومینیوم، شیشه، کروم و استیل می‌باشند.

 

4-سبک دکوراسیون بوهمیان

 

دکوراسیون بوهمیان
دکوراسیون بوهمیان

سبک بوهمیان برای بسیاری شناخته شده است. اگرچه ممکن است آزادی جریان در انتخاب دکوراسیون داخلی را شامل شود و با سبک الکتیک همراه شود! ولی سبک بوهمیان بیشتر از این است. کلمه “بوهمیان (Bohemian)” از کلمه فرانسوی “کولی (gypsy)” می آید و آن را برای کسانی که زندگی غیرمتعارف (معمولا هنری) دارند، اعمال می کند. کسی یا چیزی که دارای سبک بوهمیان است، معمولا تصویری از مسافران، هیپی ها، هنرمندان، کولی ها و دیگر “روحیه های آزاد” را برمی گرداند. به این معنی که این سبک تنوع شخصیتی خودشان را می رساند. سبک بوهمیان برای بسیاری شناخته شده است. اگرچه ممکن است آزادی جریان در انتخاب دکوراسیون داخلی را شامل شود و با سبک الکتیک همراه شود! ولی سبک بوهمیان بیشتر از این است. کلمه “بوهمیان (Bohemian)” از کلمه فرانسوی “کولی (gypsy)” می آید و آن را برای کسانی که زندگی غیرمتعارف (معمولا هنری) دارند، اعمال می کند. کسی یا چیزی که دارای سبک بوهمیان است، معمولا تصویری از مسافران، هیپی ها، هنرمندان، کولی ها و دیگر “روحیه های آزاد” را برمی گرداند. به این معنی که این سبک تنوع شخصیتی خودشان را می رساند. اگر از ساختار و نظم لذت می برید، ممکن است بخواهید این شیوه را کنار بگذارید و ادامه مطلب را نخوانید. اما اگر ذاتا بیان آزاد، جلوه های غیرمتعارف و مجموعه های رنگارنگ مجذوبتان می کند، پس حتما بخوانید … این مطلب قطعا چیزی است که می تواند سبک شخصی و زیبایی شناختی شما را متبلور کند. نکته سبک بوهمیان: ترکیب قدیم و جدید با رها کردن بی پروایی. اگر چه جوهر بوهمی یک نسخه الهام بخش از “عدم مداخله” است! یا به عبارت دیگر، “اجازه دهیم آنگونه که می شود، باشد”، این سبک از مزیت کنار هم گذاشتن آیتم های قدیمی با مدرن تر سود می برد. به عنوان مثال، یک میز براق و ساده، می تواند یک رومیزی ریشه دار با تاثیری عالی را نگه دارد. صندلی چرخان چند لایه، می تواند با یک پارچه بافت حصیری قدیمی، جفت شود. یا، “فضای سفید” مدرن می تواند پس زمینه ای عالی برای اشیاء دکوری دیگر در بوهمی ایجاد کند.

 

5-سبک دکوراسیون روستیک

سبک روستیک
دکوراسیون روستیک

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی برای فضاهای ویلایی و خانه هایی که به سبک روستایی ساخته می شوند کاربرد دارد. سبک روستیک، سبکی از معماری و طراحی است که در آن از متریال طبیعی استفاده می شود. به طوری که تا حد امکان از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشند. تاکید اصلی در این سبک استفاده از صنایع و روح طبیعت در طراحی و تزیین است. سبک روستیک یک ساختار خام و نپخته با جزئیات ناصاف و کمی هم زمخت را در خود جای داده است درست مثل خانه های روستایی و کوهستانی که صمیمیت طبیعت را به خانه آورده اند. این سبک بر بنیاد طبیعت و استفاده از مواد طبیعی و خام نهاده شده است و می کوشد احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند.

لوازم خانگی در سبک روستیک بیشتر از چوب و سنگ انتخاب می شوند . شاخه ها و تنه درخت در کنار الیاف و کناف متریال اصلی مبلمان و لوازم خانگی دیگر در این سبک دکوراسیون داخلی است .استفاده از انواه پارچه با رنگ بندی و طرح های مختلف این سبک دکوراسیون را تکمیل می کند. یکی از متریال های اصلی دیگر در تکمیل دکوراسیون داخلی به سبک روستیک یا به باور برخی از طراحان آسیایی سبک روستایی سنگ آنتیک است ، سنگهای زیبایی که در هر جای خانه از ان استفاده می شود ،به خصوص اطراف شومینه و در میان کابنیت و تزیینات داخلی آشپزخانه.

 

6-سبک دکوراسیون رترو

 

دکوراسیون رترو
دکوراسیون رترو

دکوراسیون رترو و کلمه رترو بازگشت به گذشته را دز ذهن انسان به یاد می آورد. مدل دکوراسیونی که وسایلی مربوط به یک دوره خاص در آن به کار می رود و رنگ های براق و زنده در الویت هستند. می توان گفت مبلمان و اکسسوری هایی در آن استفاده می شود که از مدل های قدیمی الهام گرفته اما همخوان با این دوره بازسازی شده اند.

در دنیای طراحان رترو به عنوان سبکی متشکل از چندین سبک شناخته می شود که به دلیل مجموعه رنگی، سرزندگی، ساختار ها و فرم های غیرمعمولیش بسیار متفاوت است. سبک رترو ساختاری بی نظیر از ترکیب دکوراتیو، مصالح، رنگ ها و بافت ها، بر اساس گرایش ها و سبک های گذشته، در عین حال استفاده از لوازم و تجهیزات مد روز می باشد. شما می توانید با استفاده از این ساختارهای بی نظیر در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه خود به یک اثر خاص و سحرانگیز در دکوراسیون داخلی دست یابید. در این سبک، طراحان و دکوراتیوها می توانند با الهام از عناصر گذشته فی البداهه طراحی منحصر به فرد و هیجان انگیزی را ایجاد کنند.

پس از  گذشت هر چند دهه، طراحی های قدیمی دوباره با رویکردی جدید تکرار می شوند. به این شیوه سبک رترو گفته می شود که ترکیبی از سبک های قدیمی با فرم هایی جدید، یا فرم های جدید با متریال و نازک کاری های قدیمی می باشد. سبک رترو، برگرفته از گذشته است که به حالت مدرن درآمده و علاوه براینکه حس آرامش و راحتی را در افراد القا می کند، باعث خلاقیت بیشتر آنها نیز می شود. به یاد داشته باشید که مشخصه کلیدی برای تشخیص سبک رترو، استفاده از سبک های قدیمی با رویکردی مدرن و جدید است.

سبک رترو به معنی استفاده از مبلمان و اکسسوری هایی که از لوازم دوره 1950 تا 1980 الهام گرفته اند. در واقع به تلفیق لوازم آن دوره و تکنولوژی امروز سبک رترو گفته می شود. این را در نظر داشته باشید که منظور این نیست که لوازمی که تنها حس نستالژیک دارند را در منزل خود قرار دهید، در این سبک لوازمی از یک دوره ی خاص مورد استفاده قرار می گیرد که رنگ ها در الویت قرار دارند و مهمترین عنصر آن هستند.

سبک رترو به دلیل مجموعه رنگی، سرزندگی اش و ساختار ها و فرم های غیرمعمولش بسیار متفاوت است. رترو از صلح و آرامش دور است و برعکس، در فضاهای داخلی فریاد بلندی سر می دهد و حال و هوایی مرموز برقرار می سازد.

 

 

 

7-سبک دکوراسیون Vintage

 

دکوراسیون وینتیج
دکوراسیون وینتیج

بعد از جنگ جهانی دوم، مردم اروپا برای خرید لوازم خانه‌هایشان به وسایل دست دوم روی آوردند. شاید بتوان گفت تولد طراحی داخلی به سبک وینتیج به این دوران برمی‌گردد. در واقع وینتیج سبکی است با اشیاء قدیمی و آغشته به حس نوستالژیک که یادآور روزهای گذشته است. چوب یکی از عناصر مهم در سبک وینتیج است، فرش و قالیچه، اشیاء قدیمی و عتیقه، نما و یا شومینه آجری در این سبک دکوراسیون داخلی، به وفور به چشم می‌خورد. مبل‌های کنده‌کاری شده با پشتی بلند، بوفه و کمدهای چوبی حکاکی شده و کاغذ دیواری‌های گل‌دار در سبک وینتیج زیاد استفاده می‌شود. بعضی‌ها بر این باور غلط هستند که در سبک وینتیج باید کلاسیک بودن را رعایت کرد. اما چنین تصوری صحیح نیست، زیرا وینتیج را می‌توان با سبک مدرن ترکیب کرد و دکوراسیون داخلی خلاقانه‌ای به وجودآورد.در سبک وینتیج، وسایل و اشیاء حتما باید متعلق به زمان گذشته باشند تا بتوانند در این سبک از طراحی مورد استفاده قرار گیرند. لوازمی که فقط از نظر ظاهری قدیمی هستند، در سبک رترو قرار می‌گیرند. اعمال سبک وینتیج در طراحی داخلی اتاق خواب می‌تواند تا حدود زیادی از استرس زندگی مدرن کم کند. برای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک وینتیج هزینه‌ی بسیار کمی لازم است و می‌توان با آویزان کردن پرده توری این کار را شروع کرد. لوازم اشرافی و زیبای گذشته که دیگر مدرن نیستند، دکوراسیون جذاب و منحصربه ‌فردی را در این سبک به وجود می‌آورند. مبلمانی کلاسیک در اتاق بچینید. قسمتی از بالای آینه را به آویزان کردن گردنبندهای مرواریدی و گوشواره‌ها اختصاص دهید. از طرح‌های گلدار برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید و ببینید که این سبک فضای پویایی را به وجود خواهد آورد.

اسن سبک تفاوت زیادی با سبک‌های از مد افتاده دارد و می‌تواند بسیار زیبا و تطبیق پذیر باشد. برای کسانی که به وجود حس نوستالژیک در منزل خود علاقه دارند اضافه کردن عناصر قدیمی به طراحی داخلی می‌تواند بسیار جذاب باشد و در فضای خانه حسی گرم به وجود آورد. یک اشتباه رایج در سبک وینتج، شلوغ شدن فضای منزل است که بهتر است با ترکیب عناصر ساده در کنار عناصر قدیمی از این اشتباه اجتناب کنید. قفسه‌های بهترین عنصر در این سبک هستند و به شما اجازه می‌دهند که کتاب‌ها، لوازم تزئینی و چیزهای قدیمی زیبایی را که به آن‌ها علاقمند هستید در معرض دید قرار دهید.

 

 

 

 

8-سبک دکوراسیون ماوریک

 

دکوراسیون ماوریک
دکوراسیون ماوریک

 

ماوریک ” Maverick ” واژه‌ ای انگلیسی و به معنای فردی مستقل و تک‌ رو است که با هیچ گروه و حزبی همراه نمی‌شود. سبک ماوریک جزئی از سبک مدرن با رویکردی مبتکرانه ، غیر معمول و غیر متعارف است ؛ سبکی جوان و گستاخ که به قانون‌ ها احترام نمی‌گذارد.

بسیاری از افرادی که با سبک ماوریک آشنا نیستند ، آن را غیر عادی و از نظر بصری چالش‌ برانگیز می‌یابند. این زمینه طراحی بی‌ مانند و نو آورانه است ؛ افراد در مواجهه با آن یا عاشقش می‌شوند یا متنفر. وقتی بحث ماوریک می‌شود حد وسطی برای دیدگاه‌ ها وجود ندارد.
در این سبک شما طرح‌ هایی را تجربه می‌کنید که در نگاه اول عجیب ‌و غریب به نظر می‌رسند و حتی احتمالاً زننده ، اما درنهایت ، این سبک ، سبکی است که خود را جسورانه بیان می‌کند.

در طراحی ماوریک محدودیتی برای انتخاب رنگ‌ ها وجود ندارد و شما اجازه دارید رنگ‌ های پر زرق ‌و برق و جدیدی انتخاب کنید که تا کنون تجربه نشده‌ اند. اگر در ذهن خود یک پالت رنگی خاص دارید ، تنها کافی است با طراحی هم‌ عقیده با خود هم‌ تیم شوید که می‌تواند محیطی با دید شما و فارغ از همه قوانین رنگ و ترکیب رنگی برایتان خلق کند.

سبک ماوریک هم در فضا های کوچک و هم در فضا های بزرگ می‌تواند به کار رود. شما می‌توانید فضا های داخلی عمومی با سبک ماوریک را پیدا کنید ( موزه‌های مدرن و گالری‌ های هنری معمولاً طرفدار این سبک هستند ) اما در یک خانه مسکونی مدرن هم به همین اندازه تأثیر گذار می‌تواند به کار گرفته شود.

 

 

9-سبک دکوراسیون توسکانی

 

دکوراسیون توسکانی
دکوراسیون توسکانی

گر شما جزء افرادی هستید که عاشق رنگهای گرم زمینی و سبک مدیترانه ای هستید، سبک توسکانی را به شما پیشنهاد میکنیم. این سبک دکوراسیون اغلب در مناطقی نظیر جنوب کالیفرنیا، نوادا، آریزونا و تگزاس استفاده میشود. در معماری داخلی به سبک توسکانی از مواد زیبا و زمینی برای خلق یک خانه لوکس تر استفاده میشود. این نگاه باعث میشود تا خانه راحت تر به نظر برسد و گرمای خاصی را به دکوراسیون داخلی خانه می افزاید.

اگر چه توسکان در حومه ایتالیا واقع شده ولی از فرانسه و ایتالیا نیز تاثیر پذیرفته است. توسکانی حتی از فرهنگ اتریش باستان و دوره رنسانس قرون وسطایی نیز تاثیر گرفته است. برخی از تاثیرات طبیعی که در سبک توسکانی دخیل هستند شامل: درختان زیتون، انگور، سرو، گلابی های طلایی و رنگهای گلها و گیاهانی نظیر یاسمن، رزماری و … است.

رح رنگها در توسکانی گرم و طبیعی خواهد بود. این امر به محیط آب و هوایی مدیترانه ای روستایی توسکانی بازمی گردد که با تن زمینی شروع میشود. سایه های خنثی مانند نارنجی مایل به قهوه ای، قرمز مایل به قهوه ای و کرم روشن و سایه هایی از دیوارهای گچی قدیمی. سایه های سبز نشان دهنده بزرگی و شکوه درختان سرو، انگور و درخت لیمو است.

در این سبک متریالی که برای کف خانه به کار برده میشود شامل سنگ، کاشی و یا چوب تیره است که اگر طبیعی باشد بهتر است. به دلیل اینکه سنگهای طبیعی رنگهای غنی و اشباع شده ای دارند. در مورد قالیچه اگر استفاده کردید بهتر است از نوع درشت بافت باشد.

 

10-سبک دکوراسیون Shabby Chic

 

دکوراسیون shabby chic
دکوراسیون شبی چیک

سبک شابی شیک که این روزها از گذشته محبوب‌تر شده است، بر عناصر اصیل برای ساختن ظاهری قدیمی و آنتیک تأکید می‌کند. مبل‌ها با ظاهر سالخورده با استفاده از پتینه و امثال آن تزئین می‌شوند و گاهی با رنگ‌های شنی و شیری نقاشی می‌شوند تا نشانه‌ای از ساییدگی و سالخوردگی ایجاد کنند.

سبک شبی شیک که رنگ های سفید و کرم در آن غالب هستند، سبکی آرامش بخش، زنانه و جذاب است. استفاده از حاشیه های چین دار، منگوله ها، نقش ها و طرح های گل دار، همگی در کنار هم شاید کمی زیادی به نظر برسد؛ اما زمانی که تمام این جزئیات با فضای روشن و دل باز سبک شبی شیک ترکیب می شوند، نه اغراق آمیز به نظر می رسند و نه خسته کننده. در واقع شبی شیک سبکی کاملا رمانتیک، نوستالژیک و زنانه است.

در سبک شبی شیک، مبلمانی قدیمی و بازسازی شده و یا مبلمانی نو، اما به سبک قدیمی قرار دارد. این مدل مبل ها را می توانید به راحتی در مغازه های دست دوم فروشی پیدا کرده و با استفاده از یک رنگ سفید آن ها را بازسازی کنید. هر چه قدر هم که این سبک شباهت هایی به سبک وینتیج داشته باشد، اما سبک شبی شیک بسیار رمانتیک تر بوده و حتی دارای ویژگی هایی است که کاخ های فرانسوی و انگلیسی را یاد آور می شود. حتی می توان سبک شبی شیک را تنها با استفاده از لوازم دکوری و اکسسور ها نیز ایجاد کرد. به همین منظور می توانید از آینه های قدیمی برای هماهنگی با مبل ها نیز استفاده کنید. فراموش نکنید که باید بیشتر از رنگ های نقره ای و طلایی مات استفاده کنید و برای وسایلی با ظاهر پتینه جا باز کنید؛ اگر از پتینه در کنسول و یا کمد استفاده کنید بسیار زیباتر خواهد شد

5 دیدگاه در “10 سبک محبوب و مهم دکوراسیون داخلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*